جمعه 30 فروردين 1398

به سایت موسسه آموزشی فرزانگان خوارزمی خوش آمدید.میزبانان شما در سایت جامع اینترنتی خوارزمی:دکتر محمود شیرزاد-مهندس سعید ابراهیمی

empty    

 
 

 

برنامه آموزشي و امتحانات
درباره هیات عالی تجدیدنظر دانشگاه آزاد

دومین جلسه هیات عالی تجدیدنظر دانشگاه آزاد اسلامی با حضور اعضای منتخب شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، علیرضا مصدق مدیرکل دفتر حقوقی دانشگاه آزاد اسلامی، درباره اهمیت و ضرورت برگزاری این جلسه گفت: هیات عالی تجدیدنظر بر اساس مصوبه 630 شورای عالی انقلاب فرهنگی با توجه به این که موضوعاتی که جنبه علمی، آموزشی و تخصصی دارند در دیوان عدالت اداری و سایر مراجع قضایی طرح نشود و در هیاتی که در وزارت علوم، بهداشت و دانشگاه آزاد اسلامی تشکیل می شود، مورد رسیدگی قرار گیرد.

مدیرکل دفتر حقوقی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در دومین جلسه هیات عالی تجدیدنظر دانشگاه آزاد ، دو پرونده مربوط به اعضای هیات علمی و 2 پرونده دیگر مربوط به دانشجویان بود که درباره آن ها تصمیم گیری شد.

وی با بیان این که هیات عالی تجدیدنظر آخرین مرجع رسیدگی به اعتراضات دانشجویان و اعضای هیات علمی است، گفت: فلسفه تشکیل هیات عالی تجدیدنظر رسیدگی در محیط علمی با اشراف به مسائل علمی، آموزشی و دانشجویی بوده که برای تصمیم گیری در خصوص این پرونده ها استعلام ها و مکاتبات متعددی انجام می شود تا تصمیم قاطع و شایسته اتخاذ شود.

مدیرکل دفتر حقوقی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در گذشته در دانشگاه ها همین امکان اتخاذ تصمیم گیری وجود نداشت و محاکم دادگستری این خواست را مطرح می کردند و با توجه به این که این مسائل قابل تفسیر و تحلیل حقوقی نبود معمولا باعث اطاله دادرسی و صدور آرای غیرکارشناسی می شد که این خلا با تشکیل هیات عالی تجدیدنظر برطرف شده است.

 

روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی

1395.10.19

کیفیت سایت جدید خوارزمی را چگونه ارزیابی می کنید؟
نیاز به محتوای بیشتر
متوسط
خوب

 

 

  بازديد کل : 2633392 نفر   - 473476 ip   بازديد امروز : 2189 نفر   - 213 ip   بازديد ديروز : 749 نفر   - 200 ip   آنلاين : 4 نفر