جمعه 30 فروردين 1398

به سایت موسسه آموزشی فرزانگان خوارزمی خوش آمدید.میزبانان شما در سایت جامع اینترنتی خوارزمی:دکتر محمود شیرزاد-مهندس سعید ابراهیمی

empty    

 
 

 

برنامه آموزشي و امتحانات
تهیه بسته‌های آموزشی برای معلمان دوره ابتدایی و متوسطه اول

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی به نقل از خبرگزاری فارس، دکتر ‌محمود امانی طهرانی مدیرکل دفتر تألیف کتاب‌های درسی ابتدایی و متوسطه نظری سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، اظهار داشت: برای آماده‌سازی معلمان پایه‌های تحولی یعنی پایه‌های دوره ابتدایی و متوسطه اول به ویژه پایه پنجم و نهم در سال جاری اقدام به تولید بسته‌های آموزشی ویژه معلمان کرده‌ایم.

وی با بیان این که این بسته‌های آموزشی شامل دو بخش اصلی است، ادامه داد: یک بخش مجموعه ویدئو و نرم‌افزاری با نام «برفراز آسمان» است و برای تک تک دروس دوره ابتدایی و دوره متوسطه اول تولید شده و شامل فیلم‌های آموزشی معلمان است که صفحه به صفحه کتاب را مؤلفان برای معلمان توضیح داده‌اند.

امانی افزود: علاوه بر این، امکاناتی از جمله کتاب درسی، کتاب راهنمای معلم و قطعات آموزشی دیگر در این نرم‌افزار آورده شده است.

مدیرکل دفتر تألیف کتاب‌های درسی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به دومین فعالیت تولیدی گفت: ویژه‌نامه رشد معلم به شکل مجله، سی‌دی و نیز دستیابی از طریق سایت WWW.ROSHDMAG.IR  تولید شده است که تحت عنوان ضمیمه رشد معلم عرضه می‌شود.

وی یادآور شد: این یک مجله تمام رنگی در 160 صفحه است که در آن 4 موضوع اصلی و بسیار مهم به طور کامل توضیح داده شده است که یک موضوع آن، «کلاس معکوس» است که در واقع احیای نقش یادگیری بیرون از کلاس برای دانش‌آموزان است.

امانی اضافه کرد: موضوع دوم، بحث درس‌پژوهی است که موثرترین روش در آموزش معلمان است؛ سومین موضوع مطالعه موردی است که محور آن در این شماره «آب» بوده و به عنوان یک رویکرد زمینه محور در آموزش است و فصل چهارم آن طراحی آموزشی است که مهم ترین فصل این ویژه‌نامه به شمار می‌رود.

مدیرکل دفتر تألیف کتاب‌های درسی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: این ویژه‌نامه به شکل مکتوب در حال حاضر قابل تهیه است، ضمن این که به صورت دانلود از WWW.ROSHDMAG.IR و سی‌دی و فایل PDF آن نیز قابل تهیه است و یک منبع فوق‌العاده موثر در ارتقای کیفیت یاددهی و یادگیری است.

 

وی خاطر نشان کرد: تمام مطالب این ویژه‌نامه توسط معلمان و کارشناسان و براساس واقعیت‌های مدارس ایران تولید شده و هیچ بخش ترجمه‌ای در آن وجود ندارد.

 

 

روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی

وزارت آموزش و پرورش

1394/06/04

کیفیت سایت جدید خوارزمی را چگونه ارزیابی می کنید؟
نیاز به محتوای بیشتر
متوسط
خوب

 

 

  بازديد کل : 2633357 نفر   - 473474 ip   بازديد امروز : 2154 نفر   - 211 ip   بازديد ديروز : 749 نفر   - 200 ip   آنلاين : 5 نفر